Sonya Winterberg

Sonya Winterberg | Foto: © Amac Garbe
Sonya Winterberg
Foto: © Amac Garbe

Sonya Winterberg, gim. 1970 m., Europos skaitmeninės žiniasklaidos meno magistro laipsnį (Master of Art in European Digital Media) įgijo Portsmouth’o (Jungtinė Karalystė) universitete. Suomių-švedų kilmės žurnalistė jau daugiau nei dvidešimt metų dirba Europos ir Šiaurės Amerikos žiniasklaidoje. Jos darbo pagrindinis akcentas yra ilgą laiką stebėti žmones krizinėse gyvenimo situacijose. Winterberg po genocido vaizdavo Serebrenicos našles ir vaikus bei afganistaniečius pabėgėlius jiems grįžus į savo kaimus prie Hindukušo.
Daugelį metų ji bendravo su už geležinės uždangos likusiais našlaičiais iš Rytprūsių, jiems ieškant savo protėvių Vokietijoje ir Kaliningrado srityje. Nuo 2014 m. Winterberg buvo daugelio apdovanotų dokumentinių filmų bendrakūrėja, tarp jų ir »Prekyba vaikais – Europos viduryje« (»Kinderhandel – Mitten in Europa«) bei »Medicininiai eksperimentai Aušvice – Klaubergas ir moterys iš 10 bloko« (»Medizinexperimente in Auschwitz – Clauberg und die Frauen von Block 10«).

Jos knyga Mes – vilko vaikai (leidykla »Piper«, 2012) 2019 m. pasirodė lietuvių kalba. Leidimas anglų kalba numatytas 2022 m. vasarą. Ji – viena iš dviejų kilnojamos parodos »Vilko vaikai« (»Wolfskinder«) autorių. Rytų Europos kultūros forumo Vokietijoje, bendradarbiaujant su Liūneburgo krašto muziejumi, paroda pristatoma nuo 2016 m.